Chovateľská stanica

Chovateľská stanica Fitmin bola založená v roku 2002 a špecializuje sa na chov a výcvik plemena psov Border kolie. Hlavným cieľom stanice je odchovávať zdravé a šťastné psy, ktoré budú excelovať nie len v súťažiach krásy a športe, ale taktiež pomáhať s výrobu tých najkvalitnejších krmív Fitmin. Tím v chovateľskej stanici starostlivo sleduje, aké krmivá sú pre psy najvhodnejšie pre ich optimálnu fyzickú a psychickú kondíciu. Úspechy našich Fitmiňákov v súťažiach a ich celková pohoda a zdravie sú najlepšími referenciami pre kvality našich výrobkov.

http://www.fitmin-kennel.cz/

Naši psi sa u nás na farme venujú rôznym aktivitám:

Canisterapii, agility, fissbee, dogdancingu, základnej poslušnosti a s tým nám pomáhajú deti v našom kynologickom krúžku.

Zistiť viac

 

Okrem výcviku a chovu border kólií sa chovateľská stanica Fitmin venuje taktiež canisterapii, a niekoľko psov má zloženú i canisterapeutickú skúšku v akreditovanej spoločnosti Hafík. Tieto psy navštevujú Špeciálnu školu pre mentálne a zdravotne postihnuté deti v Neratově v Bartošovicích a pomáhajú im zlepšovať ich kvalitu života, ďalej pravidelne dochádzame na canisterapiu do Albertina. Fitmin prevádzkuje taktiež Detský kynologický krúžok, ktorý je určený prevažne pre deti, ktoré nemôžu mať doma svojho vlastného psa. Tieto deti sa starajú o psíkov, cvičia ich, jazdia s nimi na preteky a rôzne semináre. Tieto aktivity sú dôležité nie len pre celkový chod našej chovateľskej stanice. Zároveň sa s celkovou prácou okolo snažíme pomáhať ľuďom v našej komunite.

Na čom si zakladáme

Zdraví a dobre vyživovaní psi

Úspechy v súťažiach, certifikáty a skúšky

Krásne prostredie a moderná chovná stanice

Radosť a láska k zvieratám

 

Poznajte našu chovateľskú stanicu Fitmin

 

Naše chvateľky

„Kynológii sa venujem už od detstva. Prvého psíka som dostala na 12. narodeniny. V tej dobe u nás borderky ešte neboli. Keď som toto plemeno pred viac ako 20 rokmi poznala, okamžite som si ho zamilovala. Výchova, výcvik psov a vedenie detí k zodpovednému správaniu k psíkom ma baví a napĺňa.“

Lucie Šafářová, kynoložka, canisterapeutka, ošetrovateľka zvierat a špecialistka na výcvik psov

„Od 13 rokov som chodila pomáhať do útulku pre psy a od roku 2004 pracujem v chovateľskej stanici Fitmin. Láska ku zvieratám ma sprevádza celý život a psy sú neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Priala by som si, aby čo najviac našich odchovov bolo zdravých, úspešných a prežili krásne životy so svojimi majiteľmi.“

Barbora Slezáková Thielová, chovateľka, špecialistka na výcvik a účastníčka výstav

Úspěchy chovné stanice Fitmin

Chceli by ste malého Fitmiňáka?

Dokážete si predstaviť, že by ste sa mohli pripojiť k rade šťastných majiteľov našich šteniat z chovateľskej stanice Fitmin? Pokiaľ ste našli miesto vo svojom srdci pre nového štvornohého priateľa, radi vám pomôžeme vybrať toho pravého spoločníka, ktorý vám bude dodávať radosť a lásku mnoho rokov. Sledujte naše aktuálne vrhy a v prípade záujmu nás, prosím, kontaktujte. Tešíme sa na stretnutie s vami a na možnosť privítať vás ako súčasť našej chovateľskej rodiny.

ZISTIŤ VIAC

 

 
V PRÍPADE OTÁZOK NA CHOVATEĽSKÚ STANICU, NÁS KONTAKTUJTE POMOCOU FORMULÁRU:

Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole:

 

KONTAKT:

Chovatelská stanice Fitmin

Helvíkovice 90, Žamberk, 564 01, Česká republika

E-mail: chovatelska.stanice@dibaq.cz

Tel.: +420 773 743 009