Ambasádori

Fitmin je tradičná česká značka sídliaca v podhorí Orlických hôr, kde s rešpektom k prírode a láskou k zvieratám vyrábame krmivá, výživové doplnky a naturálne pochúťky pre psov, mačky a kone. Fitmin však nie je len značka. Sme predovšetkým rodina. Svoju prácu robíme srdcom a vďaka tomu okolo seba máme skvelú partiu ľudí, ktorá posúva značku dopredu, či už sú to naši kolegovia, významní chovatelia, alebo ľudia, ktorí sú špičkami vo svojich odboroch – členovia národného musherského tímu, pretekári v dogfrisbee, dogdancing alebo treba v agility.

Naši partneri značky sú skutoční nadšenci chovu, športu so zvieratami alebo výchovy a výživy. Patrí medzi nich Jana Mareková, Štefan ŠterkMonika Olšovská a Mário Adamko. To je naše rodinné striebro. Ľudia okolo nás, chuť si navzájom pomáhať a ísť spoločnou cestou životom. Srdečne, s vášňou a ruka v ruke.

 

 

 

Jana Mareková

Volám sa Jana Mareková a spolu s priateľom Štefanom Šterkom a našimi 4rmi Európskymi saňovými psami Lunou (11), Ilvy (7), Orcou (5) a Luciferom (3) sa venujeme najmä individuálnemu mushingu. Števo tvorí team s Ilvy a Luciferom, ja s Orcou a Lunou. Aj ked občas sa to pomieša. :) Celý môj život je spojený so zvieratami a športom. Od svojich 9 tich rokov sa venujem parkúrovému jazdeniu na koni a taktiež mám skúsenosti z drezúrneho jazdenia a medzinárodných závodov “Extreme Cowboy race”.

V posledných 10 tich rokoch som prepadla individuálnemu mushingu - najmä disciplíne Canicross - beh so psom. Môj prvý záprahový psík bola a stále je už 11 ročná fenka Alaskan husky Luna, ktorá do dnes stále behá a aj súťaží. Samozrejme už nie vrcholovo, no stále ju to veľmi baví a je v plnej sile. Lunku sme si priviezli z Nemecka a spolu sme sa stali viacnásobné majsterky SR v Canicrosse a postavili sme sa na štart viacerých majstrovstiev Európy a Sveta. Lunka však je skôr vytrvalostný psík ako šprintér a tak, aby sme boli aj medzinárodne konkurencieschopni v šprintových disciplínach,  neskôr k nám postupne pribudli Ilvy, Orca a Lucifer - Európske saňové psy určené na rýchle kratšie trate. 

Posledné 4 roky ma už vo vrcholovom športe doprevádza Orca - 23kilová fenka, ktorá je síce malinká, no so srdcom bojovníka. Okrem úspechov v canicrosse sme s orcou vybojovali aj dve medajle na MSR z kategórie Skijoring a taktiez medajlu z MSR sane dva psy, kde našim druhým parťákom bol náš Lucinko, ktorého hlavná disciplína posledné dva roky je kolobežka, kde so Števom okrem iného majú už doma medajle z majstrovstiev Európy aj Sveta. Tento rok 2023 som sa na Majstrovstvách Sveta okrem štartu v hlavnej kategórii s Orcou, postavila aj na štart ženskej canicrossovej štafety s ilvy, kde sme vybojovali pre Slovensko zlato!!A tak nám z tohtoročných Majstrovstiev Sveta doma visia až dva kovy- striebro patrí Luciferovi a Števovi z kategórie Kolobežka.

Už je to tiež pekných “pár” rokov, čo na Slovensku v spolupráci s Fitminom organizujeme oficiálne preteky v individuálnom mushingu “off snow”. Preteky sa stali veľmi obľúbenými nie len pretekármi zo Slovenska, ale aj z mnohých iných krajín, odkiaľ sa pretekári každoročne k nám vracajú :) Naše psíky sú už roky kŕmené krmivami Fitmin Purity granulami, Purity mäsové konzervy, vitamínmi  Sport and regeneration, Joints and Immunity. A taktiež milujú pamlsky Fitmin Purity nuggets a iné. Vďaka tomuto úžasnému krmivu sú naši psí atléti zdraví,  plní sily, energie a užívajú si život naplnoSme veľmi hrdí, že patríme do medzinárodného Fitmin teamu a môžme denne ukazovať ľuďom po celej Európe, aké dôležité je mať krmivo najväčšej kvality pre našich 4nohých atlétov.  

 

Štefan Šterk

Spolu s našou 4-člennou svorkou saňových psov žijem v Bratislave, kde pracujem ako osobný tréner. S priateľkou Jankou Marekovou prevádzkujeme malý E-shop venovaný športom so psom a organizujeme aj tréningy a kempy individuálneho mushingu. Individuálny mushing sa snažíme propagovať na Slovensku už skoro 10 rokov, a to organizovaním pretekov, ktoré aj vďaka spolupráci so spoločnosťou FITMIN lákajú každoročne stále viac a viac pretekárov aj divákov.   Prvé úspechy v mushingu som dosiahol v canicrosse a postupne mi učarovali rýchlejšie disciplíny – bikejoring a kolobežka. Najväčšie úspechy sa mi podarilo dosiahnuť so psom Luciferom, s ktorým sme spolu vybojovali na kolobežke bronz na Majstrovstvách Európy 2022 a striebro na Majstrovstvách sveta 2023

Pri tréningu so psami sa snažíme o to, aby boli pre nich všetky naše spoločne vykonávané aktivity zábavou. Snažíme sa o to, aby nikdy nezažili na tréningu nudu. Či už je to záprah, beh na voľno alebo plávanie, užívame si spoločne strávený čas na maximum. Trénujeme pravidelne počas celého roka a na mushingu je pre mňa úplne najkrajší ten pocit, keď sa na pretekoch rútim lesom v rýchlostiach aj okolo 40 km/h a na 100% dôverujem svojmu psovi, ktorý všetky tie natrénované hodiny premení na jednu fantastickú jazdu, do ktorej mu vôbec nemusím kecať .  

Keďže naši psy podávajú na pretekoch extrémne výkony, potrebujú na doplnenie energie a podporu regenerácie kvalitné krmivo a doplnky výživy. Našu svorku kŕmime krmivom PURITY a používame aj doplnky výživy z rady APOTHEKEKlouby a prevence, Klouby a úleva, Sport a regenerace, Dlouhovekost a imunita. Ako odmenu pri tréningu poslušnosti používame pamlsky PURITY SNAX NUGGETS a samozrejmosťou je aj používanie lososového oleja, vďaka ktorému majú zdravé srdiečka a krásnu lesklú srsť.  

 

Monika Olšovská

Vyše 20 ročná prax so psami, začínala som agility, ku ktorým sa teraz vracia aj moja dcéra a spoločne chodievame na tréningy i súťaže. Avšak moja srdcovka je dogdancing, tanec so psom. Dogdancing je úžasný šport, ktorý otvára brány fantázie, je to umelecký prejav, ktorý vám umožňuje vyjadriť sa prostredníctvom hudby, tanečných pohybov a rôznych psích trikov. Dogdancing nie je veľmi náročný pre psa fyzicky, ale je to disciplína, ktorá je náročná hlave na psychiku. Veď pes počas 4 minútovej choreografie musí vypracovať okolo 50 povelov a odmena a uvoľnenie príde až na konci. Prvé tanečné kroky som robila sa s mojou prvou border kóliou Drimečkom, s druhou borderkou s Arsi sme už vyhrali prestížnu tanečnú súťaž na Crufte (táto výnimočná fenka mala aj mnohé iné ocenenia) a s terajším borderákom Bambim sme niekoľkonásobní majstri Slovenska, strieborní medailisti z majstrovstiev sveta 2022, bronzovú medailu máme zase z majstrovstiev Európy 2023.

Momentálne máme doma troch psov, miniaustrálsku ovčiaku, tá patrí dcére a rozbiehajú agility kariéru ale pričuchli aj k dogdancingu. Máme aj dve borderky: už spomínaného Bambiho a jeho mamu Paige. Paige odchovala krásne dva vrhy a odchovancom sa darí hlavne v športoch. Šteniatka boli odchované na Fitmin granuliach určených šteňatám. S Fitminom kŕmim roky, začala už prvého Drimečka a kedže som bola spokojná pokračovala som s týmto krmivom aj u ostatných mojich psov, Arsi, Paige, Bambiho i najmladšiu Zuri. Každému som prispôsobila zloženie krmivá ich potrebám, kedže Fitmin ponúka rôzne varianty. Napríklad Bambi má citlivejší žalúdok a vyhovujú mu granule Purity Adult Rice Fish and Venison, Zuri vyhovuje Lamb with Beef a Paigina toho času dostáva Výživový program Fitmin Maintenance. 

 

Mário Adamko

Mario Adamko sa venuje individuálnemu mushingu - na jar a na jeseň scooterjoringu (kolobežke) a cez zimu skijoringu (bežkám) s jedným psom. K športu sa dostal prvýkrát v roku 2015 s rodinným borderákom Blazem, ale po chvíli si zaobstaral svojho prvého európskeho saňového psa - dnes už sedemročnú sučku Tequilku, s ktorou precestoval po pretekoch veľký kus sveta. Minulý rok rozšíril tím o ďalší prírastok - európačka Arnyho (1,5 roka). 

Mario miluje na tomto športe veľkú súhru a prepojenie medzi psom a človekom. „Je to o dôvere v psieho parťáka, ktorý semnou preletí traťou v rýchlostiach nad 30km/hod. Viem, že sa na svoje psy môžem spoľahnúť za každej situácie.” So psami pracuje už od šteniatka na socializáciu a poslušnosti, následne okolo 1 roka začína zapriahať do postroja a potom už sa striedajú tréningy v postroji s behom na voľno a plávaním.

Medzi najväčšie úspechy počíta 7.miesto na European Championship Belgium 2019, 9. miesto na IFSS World Cup Dry Sweden 2019 a 8.miesto na ICF World Chamionship 2023 - Leipa, Germany. Okrem toho pozbierali množstvo medailových umiestnení na závodoch v Čechách, Slovensku, Poľsku alebo Maďarsku. Svoje psy kŕmia granulami a výživovými doplnkami Fitmin Purity, vďaka ktorým môžu podávať maximálne výkony a dodajú im všetko, čo počas takej veľkej záťaže potrebujú. 

 

Tím Fitmin

Fitmin tím

Fitmin tím vznikol v roku 2017. Ich prvými pretekmi boli v tom istom roku majstrovstvá sveta v Kanade. Odvtedy sa ambasadori pravidelne zúčastňujú majstrovstiev sveta a majstrovstiev Európy, kde získali desiatky cenných kovov. Fitmin tím je ďalej zložený z týchto členov: Petr Krupička, Michaela Srchová, Hana Štípalová, Mária Ševelová, Jana Mareková a Mario Adamko (obaja za slovenský tím). Sme pyšní, že môžeme podporovať ľudí s takou obrovskou láskou k zvieratám!

 

 

Hľadáme ambasádorov

Ako sa stať ambasádorom značky Fitmin? Radi vás poznáme. Práve hľadáme nových ambasádorov so psami, mačkami a koňmi. Napíšte nám o seba pár viet, aký šport a ako aktívne ho so svojim maznáčikom robíte. Priložte fotku alebo video a odkazy na vaše sociálne siete. Budeme sa tešiť dovidenia.

Prejsť na kontakt

Chovatelská stanice Fitmin

Dokážete si predstaviť, že by ste sa mohli pripojiť k rade šťastných majiteľov našich šteniat z chovateľskej stanice Fitmin? Sledujte naše aktuálne vrhy a v prípade záujmu nás, prosím, kontaktujte. Tešíme sa na stretnutie s vami a na možnosť privítať vás ako súčasť našej chovateľskej rodiny.

Zistiť viac