Z akých surovín vyrábame

Zaujíma vás,

ČO JE V KRMENÍ?

Pozrite sa, čo obsahujú granule vašich maznáčikov.

Čerstvé mäso nestačí. Ako vybrať správne krmivo?

Grain free krmivo s vysokým obsahom čerstvého mäsa ako pre mačky, tak i pre psov sú trendom poslednej doby. Mäso však nie je všetko. Kŕmna dávka musí byť predovšetkým nutrične vyvážená. U kvalitných krmív má každá surovina svoj význam. A to i v prípade rastlinnej zložky, ktorá je zdrojom vlákniny alebo sacharidov – pohotovej energie pre organizmus. Preto vo Fitmine tvoríme receptúry tak, aby pokrývali všetky potreby aktívnych a spokojných zvierat.

Čerstvé mäso do kvalitných krmív určite patrí. Pri výbere ale myslite i na pestrosť a vyváženosť. Vaši maznáčikovia vám to stokrát vrátia.

Ing. Denisa Kopecká
Výživový špecialista pre petfood

tl-prejit-na-krmiva

vyzivarka_Denca Kopecka
otevreny_pytel

Čerstvé mäso

Krmivá s obsahom čerstvého mäsa sú moderným trendom vo výžive zvierat. Zároveň sú opradené mnohými mýtami a nejasnosťami. Vo Fitmine považujeme za čerstvé mäso také, ktoré neprešlo žiadnym medzistupňom výroby – napríklad varením či sušením.

Ako sa teda mäso do granúl dostane?
Čerstvé, surové kusy mäsa namelieme a zmiešame s ďalšími surovinami. Vzniknutá zmes následne prejde extrúziou, na ktorej konci sú chutné, dobre stráviteľné granule s vysokým obsahom živín.

Aké mäso v granulách nájdete?

Ďalšie živočíšne suroviny

Živočíšna zložka hrá v krmivách pre mačky a psov nezastupiteľnú úlohu. Vedľa čerstvého mäsa používame pri výrobe granúl i ďalšie živočíšne produkty, ktoré obsahujú kvalitné bielkoviny, tuky, minerálne látky a vitamíny. Ich dostatočné zastúpenie je zásadné pre kvalitu krmiva. Správny pomer živočíšnych zložiek zaistí, že váš štvornohý parťák dostane všetko, čo jeho telo potrebuje pre spokojný a aktívny život.

Aké suroviny používame?

Suroviny rastlinného pôvodu

Medzi základné suroviny radíme vedľa čerstvého mäsa, a ďalších živočíšnych produktov, taktiež suroviny rastlinného pôvodu. Najrôznejšie plodiny a byliny sú totiž súčasťou prirodzeného jedálničku zvierat. Preto i naše krmivá obsahujú starostlivo zvolené rastlinné produkty, ktoré doplňujú receptúru o cenné živiny. Vďaka extrúzii, ktorá pôsobením vysokej teploty a tlaku naruší bunkový obal, sú rastlinné suroviny v našich granulách ľahko stráviteľné. Zvieratá tak môžu využiť maximum živín, ktoré krmivo obsahuje.

Čo v granulách nájdete?

Bylinky a vitamíny

Vedľa základných živočíšnych a rastlinných produktov obsahujú naše receptúry taktiež ovocie, zeleninu a byliny, ktoré spestrujú receptúru a zároveň dodávajú zvieratám látky, ktoré prospievajú správnemu vývoju a fungovaniu ich organizmu.

Čím spestrujeme receptúry?

Funkčné suroviny

Životný štýl dnešných psov a mačiek je veľmi vzdialený tomu pôvodnému. Športujeme s nimi, zúčastňujeme sa výstav, alebo nám dokonca pomáhajú pri práci – napríklad ako policajné, záchranárske, či canis-terapeutické psy. S touto premenou idú ruka v ruke i odlišné požiadavky na krmivá, ktoré musia poskytnúť nie len komplexnú a plnohodnotnú výživu, ale i zároveň pôsobiť preventívne proti najčastejším problémom organizmu psov a mačiek. Preto sú súčasťou našich krmív funkčné suroviny.

Čo nesmie chýbať?

České krmivo z podhůří Orlických hor

Máme spoločný cieľ

Značka Fitmin vznikla z lásky k zvieratám a rešpektu k prírode. Hoc sa za viac než 20 rokov existencie firmy mnohé zmenilo, tieto hodnoty zostávajú pevne zakorenené v každom z nás.

Práca je radosť, keď značka i zákazník zdieľajú spoločný cieľ: poskytnúť našim štvornohým parťákom všetko, čo potrebujú ku zdravému a spokojnému životu. Sme radi, že môžeme prispieť tým najdôležitejším – kvalitnou a vyváženou stravou, vďaka ktorej sa naši maznáčikovia tešia z každej spoločnej chvíle.

Veľká rodina Fitmin

Prémiové krmivá pre domácich maznáčikov vyrábame na statku v obci Helvíkovice v podhorí Orlických hôr. V tesnom kontakte s prírodou zostávame i vďaka všadeprítomným zvieratám, ktorých chovom sa Fitmin zaoberá. Zvieratá sú nedeliteľnou súčasťou našej veľkej rodiny. Zdravé a silné šteňatá Chovateľskej stanice Fitmin, rozrastajúce sa stádo oviec i svetové úspechy našich priateľov a partnerov z rád špičkových športovcov sú pre nás dôkazom, že naša práca plní svoj účel. Tou hlavnou motiváciou sú ale tisíce spokojných maznáčikov a ich majiteľov – zákazníkov a stravníkov Fitminu.

 

Už viete, čo je v kŕmení.

Teraz už len vybrať to pravé.

Rada granúl pre psov

Rada granúl pre mačky