Slovník pojmov

B C Č D H K M O P R T

Beta-glukány

Prírodná látka získaná z bunkovej steny pivovarských kvasníc. BIORIGIN 's MacroGard ® zlepšuje životné podmienky zvierat s chronickými zápalmi ako sú osteoartritída, atopia, zápaly ďasien a podporujú účinnosť antibiotík.

Biotín

Biotín je koenzým, ktorý je súčasťou skupiny vitamínu B a pomáha štiepiť sacharidy, bielkoviny a tuky.

Bosfellia Serrata

Extrakt zo stromu boswellia pomáha redukovať zápaly, má pozitívny vplyv pri riešení problémov s kĺbmi a pri úbytku kĺbovej chrupavky. Pri problémoch s pohybovým aparátom tak zmierňuje bolestivosť, prináša úľavu a zlepšuje pohyblivosť.

Čistý kolagénny peptid

Stimuluje bunky kĺbovej chrupavky na zvýšenie produkcie nového chrupavkového tkaniva. Ďalej tiež pomáha v regenerácii šliach a väzov. Zabraňuje ďalšiemu úbytku chrupavkového tkaniva, má pozitívny vplyv na pohyblivosť a môže znižovať bolestivosť.

Dextróza

Dextróza (glukóza) je monosacharid, ktorý sa voľne vyskytuje v ovocí. Je jedným z najrýchlejšie vstrebateľných cukrov, ktorý je vhodný na rýchle dodanie energie.

DHA

Patrí medzi omega 3 mastné kyseliny, ktoré si telo nevie samo vytvoriť a musí ich získavať z potravy. Dostatočné množstvo v krmive má vplyv na správny vývoj nervového tkaniva.

Herbs Vitality komplex

Súbor bylín žihľava, harmanček, púpava, medovka, lipa, ktoré podporujú trávenie a detoxikáciu tela.

Hrubý popol

Hrubý popol alebo popolovina je nespáliteľná časť organických látok, prevažne ide o minerálne látky. Používa sa ako krmivárska hodnota na označenie zvyšku po laboratórnom spálení jednotky zmesi.

Humínové kyseliny

Organická látka, ktorá pomáha udržať stále vnútorné prostredie, podporuje imunitu, tlmí vznikajúce zápaly a zabezpečuje dobrý zdravotný stav čreva. Česká surovina HUMAC® obsahuje humínové kyseliny bez chemického spracovania.

Cheláty

Vďaka tejto forme môžu byť minerálne látky účinnejšie vstrebávané a plniť svoju funkciu. Využiteľnosť stopových prvkov (Fe, Cu, Mn, Zn, Se) je niekoľkonásobne vyššia ako v anorganickej forme.

Kelpa

Hnedá morská riasa v prírodnej forme. Obsahuje vysoké množstvo minerálnych látok a stopových prvkov vrátane jódu a selénu. Pomáha odstraňovať zubný povlak, zubný kameň a podporuje imunitu.

Maltodextrín

Maltodextrín je komplexný zdroj sacharidov s vysokým obsahom komplexných cukrov. Poskytuje výborný zdroj energie vhodný pri vysokej fyzickej záťaži a počas vytrvalostných športov. Obľúbený je pre svoju dobrú vstrebateľnosť.

Monoproteín

Monoproteínové krmivo je krmivo, ktoré obsahuje iba jeden druh mäsa, svaloviny a vnútornosti (bielkovín). Mäso, ktoré je uvedené v zložení je jediné, ktoré je obsiahnuté.

MSM

Obsahuje 34% organickej síry, ktorá je lepšie vstrebateľná pre organizmus. Vďaka MSM sa telo lepšie a rýchlejšie uzdravuje a detoxikuje. Má tiež pozitívny vplyv na produkciu kolagénu, ktorý bráni zápalom kĺbov, vyživuje väzy a chrupavky.

Organický selén

Selén zohráva zásadnú úlohu pre správne fungovanie metabolizmu, podporuje imunitu a prispieva k vývoju svalov, ich regenerácii a k správnemu fungovaniu reprodukčného systému. Je dobrým antioxidantom, bojuje proti pôsobeniu voľných radikálov.

Polyfenoly

Proces starnutia sa dá zmierniť napr. nutričným zložením potravy. Zníženie oxidačného stresu ovplyvňuje správne doplňovanie antioxidantov ako napríklad vitamín E a C, selén a polyfenoly, ktoré poskytujú ochranu proti voľným radikálom.

Prebiotiká

Prebiotiká sú zložené z cukrov a vlákniny, napomáhajú probiotikám so správnym trávením. Pomáhajú s prevenciou zažívacích ťažkostí predovšetkým hnačiek, pôsobia pozitívne na vstrebávanie živín, hlavne vápnika a horčíka.

Probiotiká

Podporujú nárast pozitívneho osídlenia tráviaceho traktu. Usídľujú sa na stenách hrubého čreva a pomáhajú ničiť hnilobné a patogénne baktérie. Pomáhajú črevnej mikroflóre a zlepšujú obranyschopnosť organizmu.

Riasa Schizochytrium limacinum

Sušená riasa je bohatá na DHA - esenciálnu nenasýtenú mastnú kyselinu omega 3, ktorá prispieva k správnej funkcii srdca a dôležitá je aj pre mozog a imunitu. DHA je nevyhnutná aj pre správny vývoj plodu.

Taurín

Taurín je esenciálnou látkou pre mačky, ktoré si ho nevedia samé vyrobiť. Taurín má antioxidačné účinky, zlepšuje reprodukciu a činnosť srdca. Pokiaľ taurín v potrave chýba, potom môže degenerovať sietnice čo zhoršuje videnie.